Реал Мадрид се наложи да играе с необичаен домакински виолетов екип, но продължава да крачи към титлата след 2:0 над Атлетик Билбао в 30-ия кръг. Двубоят гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

Бразилският нападател Родриго вкара две попадения за успеха, като хората на Карло Анчелоти продължават да са почти безпощадни на своя стадион - 13 победи, 2 равенства и нито една загуба.

Събират актив от 75 точки и продължават да водят с осем на Барселона при оставащи осем кръга. Атлетик е четвърти с 56 точки.

Расистки скандал беляза ключова победа на Севиля в Мадрид

Осма бе и минутата, в която Реал откри. Направи го с красиво изпълнение на Родриго от границата на наказателното поле. Нападателят се разписа и в 73-ата минута, след като финтира защитник и стреля точно от близка дистанция. Билбао не направи почти нищо в атака с изключение на един опасен удар при 0:1, спасен от Андрий Лунин.

Другата важна новина за Реал беше голямото завръщане на Едер Милитао след дълго лечение на контузия. Бранителят влезе като резерва малко преди края.

В друг мач по MAX Sport 4 HD Жирона опази шансовете си за второ място в края на сезона след драматична победа с 3:2 в домакинството си на Бетис.

Артьом Довбик вкара два гола за победителите, а Уилиян Жозе бе точен два пъти за андалусийци преди в 92-ата минута ветеранът Кристиан Стуани да донесе голямата радост за домакинските фенове.

Така Жирона с 65 точки остава трети на две точки от Барселона. Бетис е седми с 42, като това беше четвъртата му поредна загуба.

В друг мач по MAX Sport 4 HD Реал Сосиедад измъкна победа като гост на Алавес с 1:0.

Единственото попадение вкара Йон Пачеко в 59-ата минута, като по този начин Реал спечели трети пореден мач и е шести с 49 точки. Алавес е 13-и с 32, засега далеч от опасната зона.

Селта, който отпразнува 100-годишнината си, завърши 0:0 при домакинството си на Райо Валекано в среща също по MAX Sport 4 HD.

Тимът от Виго е 17-и с 28 точки, на три от 18-ия Кадис. Райо пък е с две точки повече на 16-ата позиция.