Севиля победи Хетафе с 1:0 като гост в среща от 30-ия кръг на Ла Лига, която гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

Легендата Серхио Рамос донесе успеха с ранно попадение в петата минута след статично положение.

Двубоят беше белязан от скандал, като Маркос Акуня от гостите обвини хора от треньорския щаб на Хетафе в расистки и ксенофобски обиди. Това принуди реферът на мача Хавиер Виянуева да прекъсне двубоя за минута и половина в 68-ата минута.

Победата бе много важна за андалусийци, като те се отдалечиха от зоната на изпадащите с актив от 31 точки и са 15-и. Хетафе е 11-и с 38.

В друг мач по MAX Sport 4 HD Осасуна разби последния Алмерия като гост с 3:0.

Хосе Арнаис и Анте Будимир се разписаха още в първите десет минути на мача, а в 62-ата Икер Муньос оформи крайния резултат.

Така Осасуна събра актив от 39 точки и е девети в класирането. Алмерия остава последен с 13 точки, на една зад Гранада.

Валенсия и Майорка завършиха наравно 0:0 на "Местая" в друг мач пряко по MAX Sport 4 HD.

Така "прилепите" остават осми с актив от 41 точки, докато островитяни са 14-и с 31.