Пиер-Емерик Обамеянг вкара на два пъти, стана еднолично най-добър голмайстор в цялата история на Лига Европа и води Олимпик (Марсилия) към четвъртфиналите на турнира. Габонският нападател вече има 33 гола, с което изпревари доскорошния №1 Хенрик Ларсон, а французите потопиха Виляреал в първия осминафинален мач помежду им - 4:0.

Срещата гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

Ливърпул мина на пета скорост през Прага

Обамеянг бе точен по веднъж във всяко полувреме, като преди почивката реализира от дузпа, а след нея - от игра.

Жордан Верету откри на "Велодром" след 23 минути футбол, след 28 Йерай Москера си отбеляза автогол, а после дойдоха и минутките на Оба. Той покачи до 3:0 в 42-ата, а в 59-ата направи и 4:0.

Интригата пък окончателно отиде по дяволите в 62-ата минута, когато Алберто Морено получи червен картон само петнадесетина минути, след като се бе появил в игра за "жълтата подводница".