Два гола на Дарвин Нунес вдъхновиха Ливърпул за победа с 5:1 в първата осминафинална среща със Спарта (Прага), играна в чешката столица. Уругваецът затвърди отличната си форма в последно време, а футболистите на Юрген Клоп ще влязат в реванша на "Анфийлд" с отлична преднина.

Победата им гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

В Лига Европа: Рекордьорът Обамеянг води Марсилия към четвъртфиналите

Останалите голове за "червените" бяха реализирани от Алексис МакАлистър, който откри головата вечер от дузпа след само 6 минути футбол, както и от Луис Диас и Доминик Собослай, разписали се през второто полувреме.

Нунес пък бе точен с неспасяем майсторски изстрел от двадесетина метра в 25-ата минута, както и след пас на МакАлистър в добавеното време на първото полувреме, когато покачи резултата до 3:0.

Вторият гол на Дарвин бе символичен - №1000 за отбора под ръководството на Юрген Клоп.

Спарта грабна гол на сметката си в 46-ата минута, когато точен не бе някой от футболистите на чехите, а Конър Брадли, отбелязал в собствената си врата за 3:1. Минути по-късно Диас добави четвърти гол за гостите, а Мохамед Салах, появил се като резерва, се разписа шест минути преди края, но попадението му бе отменено от ВАР.

Доминик Собослай обаче вкара редовен пети гол за Ливърпул - 5:1 в 92-ата минута.