Жозе Моуриньо изживя тежка вечер в Удине, а Рома бе прегазен с 0:4 от местния тим. Така мечтаният старт на сезона с три победи и реми навън с Ювентус, за който се говереше в Рим, получи първия удар в лицето си.

"Вълците" изглеждаха недобре подготвени за битка, а неспособността да се справят със скоростта на Удинезе, особено на контраатаки, раздразни Жозе.

Специалния скочи за първи път към четвъртия съдия в средата на първото полувреме, като - донякъде комично - разбута своите асистенти и им нареди да се успокоят, да седнат по местата си.

След това обаче сам отиде и разпалено се разправяше за нещо с допълнителния съдия.

През второто полувреме, особено след 0:3, Жозе седна и спокойно догледа мача, но лицето му издаваше, че вътрешно е бесен.

Изобщо - една камера само за Моуриньо няма да е никак лоша идея, си мислим. Ние ви предлагаме част от реакциите му в основното видео (горе).

"По-добре да ме бият един път с 0:4, отколкото четири пъти по 0:1 - роди нова крилата фраза португалският треньор. - Сега трябва да се съберем бързо, да забравим и да се концентрираме отново. Имаме десет точки - толкова са, няма да го променим, ако се вайкаме или самосъжаляваме.

Знаехме какъв мач ни чака в Удине, но не показахме това на терена. Това е болезнена вечер за мен, за отбора и за феновете ни. Но е минала, не можем да я върнем. Продължаваме по пътя, който сме избрали, само от нас зависи къде ще ни изведе."

Студен душ за Рома на "Дачия Арена" - 0:4