Рома претърпя изключително тежка и неочаквана загуба с 0:4 при гостуването си на Рома в среща от петия кръг на италианската Серия "А", предавана пряко по MAX Sport 3 HD.

Това беше първо поражение за отбора на Жозе Моуриньо, като то идва след мач, в който нищо в играта на отбора му не се получи. Удинезе продължава позитивната си серия, постигайки трета поредна победа в шампионата.

Голове на Дестини Удожи, Лазар Самарджич, Роберто Перейра и Санди Ловрич носят актив от 10 точки за отбора на Андреа Сотил и той вече е трети в класирането. Рома е със същия актив, но пети заради влошената си днес голова разлика. Поражението за "вълците" идва четири дни преди гостуването на Лудогорец в Лига Европа.

Резултатът бе открит в петата минута от Удоджи след центриране на Перейра и потресаваща грешка на Рик Карсдорп, който "асистира" с гърди. В 56-ата минута резултатът стана 2:0. Самарджич стреля от дистанция, а този път грешката бе на вратаря Руи Патрисио, който трябваше да се намеси много по-добре, като топката бе в обсега му. В 60-ата минута Рома удари греда след удар с глава на Манчини и 15 минути по-късно съжали. Перейра отбеляза за 3:0 с хубаво изпълнение с левия крак след пас на Макенго. Крайното 4:0 оформи Ловрич 82-ата минута с удар по земя след асистенция на Перейра.

В друг мач от днес Верона обърна и победи Сампдория с 2:1 като домакин. И трите гола паднаха за минимално време през първата част, като Франческо Капуто откри за "моряците" в 40-ата минута. Четири по-късно Емил Аудеро си отбеляза автогол за 1:1, а шотландецът Джош Дойг донесе победата на Верона в третата минута от добавеното време на полувремето.

Така Верона най-сетне взе първи успех и се изкачи до 13-о място с пет точки. Сампдория е на незавидното 18-о място с едва две точки.