Челси загуби с дузпи след 1:1 в редовното време от американския Шарлът по време на подготовката си на територията на САЩ.

Отборът на Томас Тухел не изигра най-добрия си мач и стигна само до равенство в 90-те минути преди да отстъпи с 4:5 при наказателните удари. Това беше втора контрола за "сините" след победата с 2:1 над Клуб Америка и можехте да я гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Срещата беше много динамична и с пропуски за двата отбора, като Челси откри след половин час игра. Получи се рикошет след удар на Мичи Бачуай, който се превърна в перфектен пас за Криситан Пулишич и американецът вкара от лесна позиция. На вратата на Шарлът беше бившият играч на Лудогорец Кристиан Кахлина, който направи супер спасяване с крак срещу Бачуай малко по-късно.

През втората част домакините играха много активно в атака и стигнаха до гол от дузпа в продължението на срещата след игра с ръка на Тревър Чалоба. Точен от бялата точка бе Даниел Риос.

За началото на второто полувреме в игра за Челси влезе Рахийм Стърлинг, който дебютира за тима и след това вкара една от дузпите, които да решат победителя. Конър Галахър обаче направи комичен пропуск и така Шарлът се поздрави с победата. А Риос, който изравни резултата в края на редовното време, откри рулетката на дузпите с изпълнение в стил "Паненка".

До края на подготовката Челси ще играе още с Арсенал и Удинезе.