Арсенал победи американския Орландо с 3:1 в контролна среща, която се игра рано тази сутрин и можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

"Артилеристите" изглеждат впечатляващо преди началото на сезона, след като постигнаха четвърта поредна победа в подготовката след 5:1 над Ипсуич, 5:3 над Нюрнберг и 2:0 над Евертън.

Резултатът на "Експлория Стейдиъм" в Орландо откри Габриел Мартинели още в петата минута, след като неговият удар рикошира в бранител и заблуди вратаря.

Последваха силни минути за домакините, един голям пропуск и гол на Факундо Торес в 29-ата минута с прецизен удар по земя от границата на наказателното поле.

Арсенал взе инициативата отново през второто полувреме. Няколко изстрели на гостите бяха спасени, но логичното се случи в 66-ата минута след добра работа на новото попълнение Габриел Жезус. Благодарение на него топката стигна до Еди Нкетия и младокът вкара за 2:1.

Крайното 3:1 бе оформено в 80-ата минута от друг обещаващ футболист на "артилеристите" - Рийс Нелсън, който вкара от воле след пас на Букайо Сака.

За Арсенал предстоят още две контроли - срещу английския Челси и испанския Севиля преди началото на сезона. А то е на 5 август с гостуване на Кристъл Палас.