Реал (Мадрид) победи Майорка с 4:1 в мач от петия кръг на Ла Лига, който видяхте на живо в ефира на MAX Sport 4 HD.

Така шампионите продължиха своята перфектна серия в първенството, записвайки своята пета поредна победа.

Тя дойде след обрат, като голът на Ведат Муричи в 35-ата минута сякаш събуди Кралете от лежерната им почивка в горещия мадридски следобед.

След попадението натискът се засили, а в последните секунди на първата част, миг гениалност от Федерико Валверде донесе изравняването.

Уругваецът пое топката зад центъра, премина на парад покрай няколко играчи на гостите, преди да отбележи със страхотен удар от границата на наказателнот поле.

Рейдът на Валверде от поемането на топката до изстрела е невероятните 52 метра.

След почивката Реал продължи с натиска, но трябваше да чака до 72-ата минута за пълния обрат, дошъл след бразилска комбинация, в която Родриго асистира, а Винисиус вкара.

Всъщност получилият се резултат е леко залъгващ, защото до последната минута от редовното време на таблото бе изписано 2:1 и интригата на практика бе жива, но с два гола в добавеното време, Реал подари на феновете си допълнителна радост.

Родриго след вълшебен рейд и Антонио Рюдигер с дебютното си попадение с белия екип оформиха крайното 4:1, а Реал поведе в класирането с две точки пред Барселона.

Така и "кралете", и градският съперник Атлетико загряха с домакински победи от по 4:1 преди дербито помежду им идния уикенд, което също ще се предава по MAX Sport 4 HD.