Атлетико Мадрид изигра най-силния си мач от началото на сезона и победи Селта на "Уанда Метрополитано" с 4:1 в двубой от петия кръг на Ла Лига, който гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

Отборът на Диего Симеоне изглежда все по-впечатляващо и ще пътува в отлично настроение за гостуването на Байер Леверкузен през следващата седмица. Вече има 10 точки в шампионата и се изкачи до четвъртото място. Селта допусна второ поражение след това от Реал Мадрид, но се намира на завидното седмо място със седем точки.

Една от лошата новини за гостите от Виго е, че Яго Аспас не успя да се разпише, след като го бе направил в първите четири кръга. Той бе близо до гол и тази вечер, но уцели греда в 11-ата минута.

Атлетико започна с головете в деветата, когато Анхел Корея вкара с мощен шут от близка дистанция след пас от Родриго де Пол.

В 50-ата минута самият Де Пол бе точен с удар от границата на наказателното поле, при който се получи коварен рикошет.

Третият гол за Атлетико прати в екстаз Диего Симеоне, а автор на попадението бе Яник Караско в 65-ата минута след брилянтен финт срещу бранител и удар в близкия ъгъл.

В 71-ата минута Аспас направи асистенция за Габри Вейга, който реализира с удар по земя за 1:3.

Крайното 4:1 бе оформено след автогол на Унай Нунес в 82-ата минута, получил се след пробив на Матеус Куня.