Шампионът на Европа Манчестър Сити изостана с 0:2 у дома от РБ Лайпциг, но намери начин за обрат през второто полувреме до 3:2.

Лоис Опенда вкара два пъти за гостите преди почивката, но след нея Ерлинг Холанд намали в 54-ата минута, в 70-ата Фил Фодън изравни, а в 87-ата Хулиан Алварес направи 3:2.

И двата тима се класират за осминафиналите, но Сити вече е сигурен за първото място в група G.

В другия мач там Йънг Бойс победи Цървена звезда с 2:0 и си спечели място в Лига Европа като трети, докато сърбите отпадат.

Видяхте по MAX Sport 2 HD как Барселона също постигна обрат срещу Порто от 0:1 до 2:1 на свой терен, за да си осигури място на осминафиналите кръг преди края на битките в група Н.

Гостите поведоха с 1:0 в 30-ата минута с гол на Пепе Акино, но двама португалци разочароваха "драконите". Жоао Кансело изравни само 120 секунди по-късно, а Жоао Феликс донесе победата на Барса.

Тимът на Шави е с 12 точки, следвани от Порто и Шахтьор с по 9.

Но тези два отбора се срещат в пряк дуел на 13 декември в Португалия и няма как заедно да изпреварят лидера, независимо от резултата.

По-рано днес Шахтьор победи с 1:0 Антверп в същата група, а вие видяхте този мач по MAX Sport 4 HD.

В група Е отборите в елиминациите се изясниха - Атлетико не остави шансове на Фейенорд на неговия стадион с 3:1 (срещата бе предавана по MAX Sport 1 HD).

А по-рано днес Лацио удари с 2:0 Селтик (MAX Sport 3 HD).