Чиро Имобиле влезе от скамейката на резервите и реши мача на Лацио срещу Селтик - 2:0 у дома.

Видяхте срещата от петия кръг на груповата фаза в Шампионската лига по MAX Sport 3 HD.

В нея изцяло доминираха домакините, но "Олимпико" трепереше, след като коравите типове от Глазгоу не се даваха. Въпреки, че вратата на гостите бе подложена на обстрел с над 20 удара, резултатът оставаше 0:0 до 82-рата минута.

Това донякъде се дължи и на факта, че Маурицио Сари остави на скамейката Имобиле - легендарния голаджия на "небесносините" от Рим. А в 61-вата минута той се появи на терена на мястото на Кастеянос, и се зае с това, в което е най-силен.

Шахтьор изстрада нова победа и мечтае за пролет в Шампионска лига

Чиро вкара осем минути преди края, озовавайки се на точното място при неточен шут на съотборник. А след още три минути в типичен стил завъртя бранител и направи 2:0.

А това означава, че Лацио е вече с 10 точки на върха в група Е, преди от 22:00 часа Фейенорд (6) да приеме Атлетико (8).

И този мач ще се предава - по MAX Sport 1 HD.

В последния кръг от групата италианският тим гостува на Атлетико, а Селтик приема Фейенорд (13 декември).