Салернитана удари рано в Лече - два гола до 20-ата минута, за да спечели ценнна победа с 2:1 в дербито на Юг в Серия А.

Видяхте битката по MAX Sport 3 HD.

Булай Диа откри за гостите с осмия си гол в италианското първенство за сезона. Сенегалецът се разписа и на Мондиал 2022 за родината, а попадението му в Лече вдига още цената на един от най-конвертируемите играчи на тима от Салерно. Опитният Тони Вилена удвои в 20-ата минута и прати в шок домакините.

Те реагираха бързо - Габриел Стрефеца намали само 180 секунди по-късно, но резултатът така и не се промени.

За Салернитана това е първа победа от 30 октомври, след като в 7 поредни мача тимът не стигаше до успех. Сред тези резултати бе и срамното 2:8 от Аталанта преди 10 дни. Салернитана обаче събра 21 точки и е 14-и, докато Лече остава позиция по-надолу с 20 т.

В ранния мач, отново предаван по MAX Sport 3 HD, Болоня взе задължителни три точки у дома срещу Специя - 2:0.

Стефан Порш и Рикардо Орсолини дадоха победата на домакините.

С нея тимът от "Ренато дал Ара" е вече на девето място с 26 точки. Специя потъва опасно с 18, само на 6 на тройката в зоната на изпадащите.

Преди кръга в Serie A: Наполи - Рома гарантира шоуто