Турбулентният сезон на италианската Serie A навлиза в 20-ия си кръг ударно и с впечатляваща селекция от мачове

А по традиция в ефира на MAX Sport 3 HD може да гледате всичко най-интересно от футбола на Апенините.

За загрявка - в петък Болоня и Специя откриват кръга, а след това Лече посреща Салернитана.

Безспорно гвоздеят в програмата обаче ще е неделният сблъсък от 21:45 часа между Наполи и Рома. Домакините се радват на изключителен сезон, след чието преполовяване пътят към скудетото вече изглежда безоблачен. Момчетата на Лучано Спалети водят с 12 точки на върха и само чудо може да ги лиши от втората титла в историята.

Рома обаче също се намира в убийствена форма след подновяването на сезона, записвайки 4 победи и едно равенство. В последния двубой между двата тима през есента римляните допуснаха загуба след късен гол в 80-ата минута и сега имат да си връшат. А ако има някой, който може да ликува в негостоприемния Неапол, това определено е Жозе Моуриньо. Още повече, че Наполи ще трябва да се оправя без една от големите си звезди - Хвича Кварацхелия.

Преди това в събота най-интересният двубой определено е визитата на Интер, който се изправя срещу Кремонезе.

В последния кръг нерадзурите допуснаха шокираща домакинска загуба от Емполи и на практика са аут от борбата за титлата. Нещо повече - възпитаниците на Симоне Индзаги рискуват дори мястото си в Топ 4.

Преди кръга Интер е четвърти с 37 точки, но третият Лацио и петият Рома са със същия актив.

"Орлите" пък приемат Фиорентина в неделя от 19 часа, а настроението в отбора е отлично след гръмката победа с 4:0 над Милан в предния кръг.