Барселона победи драматично Валенсия на "Местая" с 1:0 в дербито на 12-ия кръг в Ла Лига.

Каталунците стигнаха до успеха с попадение на Роберт Левандовски късно в добавеното време и по този начин се реваншираха частично на феновете си за разочароващото отпадане от груповата фаза на Шампионска лига.

Луда драма разплака Атлетико на "Нуево Мирандия"

Барса не изигра най-сполучливия си мач, но имаше силни последни минути, в които хвана съперника си неподготвен. Завоюва трета поредна победа в първенството и отново се изравни с Реал Мадрид на върха с по 30 точки преди "белия балет" утре да приеме Жирона.

За Валенсия поражението е второ поредно домакинско след това от Майорка и така "прилепите" са десети с 15 точки.

Първият сериозен шанс в мача се откри пред Ансу Фати, който след извеждащ пас се оказа сам срещу вратаря Мамардашвили, но не успя да го преодолее. В 23-ата минута младият играч на Барса вкара попадение, но то бе правилно отменено заради засада. В края на полувремето пък Левандовски удари страничната греда след игра с глава.

"Местая" се израдва също на гол в 50-ата минута, но и този път без основание. Самуел Лино реализира, но асистенцията на Маркос Андре дойде след игра с ръка.

Барса заигра по-динамично в атака едва в последните минути. В 84-ата Феран Торес направи изумителен пропуск след пас на Педри, който му достави топката на два метра пред врата. Испанският национал я прати не в целта, а в опорния си крак.

Все пак съдбата се усмихна на каталунците в 93-ата минута. Рафиня прати фантастичен пас към Левандовски и полякът протегна крак, за да смълчи домакинските фенове.

В друг мач от днес кризата за Севиля продължи след домакинско поражение от Райо Валекано с 0:1.

Единственото попадение падна в 61-ата минута, когато след хубава комбинация точен бе Алваро Гарсия. Загубата е втора поредна за андалусийците след тази от Реал Мадрид и тимът е на незавидната 17-а позиция с едва десет точки.

Райо продължава да впечатлява и победи във втори пореден кръг след 5:1 над Кадис. Вече е осми с 18 точки, колкото имат още Виляреал и Атлетик Билбао.