По възможно най-драматичния начин Атлетико Мадрид допусна първата си загуба като гост през сезона в Ла Лига, отстъпвайки с 2:3 на Кадис в 12-ия кръг. Гледахте я пряко по MAX Sport 4 HD.

Отборът на Диего Симеоне успя късно в мача да заличи пасив от два гола, но допусна трети такъв в последната девета минута от добавеното време.

По този начин Атлетико загуби за трети път през сезона и остава на третата позиция с 23 точки, на осем зад лидера Реал, който утре домакинства на Жирона. Кадис изчакваше шансовете си и заслужи едва втора победа през сезона, като по този начин се изкачи до 18-ото място с десет точки.

"Жълтите" стабилизираха представянето си под ръководството на Серхио и това пролича и в днешния мач. Те поведоха в резултата още в 28-ата секунда, когато Тео Бонгонда се разписа след подаване от аутлинията на Алфонсо Еспино. Домакините умело задържаха аванса си преди да се стигне до 81-ата минута и да вкарат втори гол. Тогава Алекс Фернандес реализира красиво, след като пое топката на гърди при пас на Алфонсо Еспино.

В 85-ата минута Атлетико върна един гол, когато Луис Ернандес вкара в собствената си врата след красива странична ножица на Жоао Феликс. Четири минути по-късно португалският национал се записа и сред голмайсторите с фантастичен удар от границата на наказателното поле.

Диего Симеоне призова отбора си да се връща бързо и да търси победен гол, но вместо това получи такъв във вратата си. Алехо центрира от десния фланг и Рубен Собрино засече топката на далечната греда за крайното 3:2.

В друг мач, който се игра по-рано, Алмерия удари Селта в домакинство с 3:1.

Гостите поведоха с гол на Габриел Вейга в 25-ата минута, но той се превърна в грешник седем минути по-късно, когато си изкара червен картон.

Алмерия се възползва и обърна резултата с попадения на Лазаро, Сесар де ла Ос и Иниго Егуарас. Така постигна четвърти успех и се изкачи до 13-ото място с 13 точки. Селта е 15-и с 11.