Реал отново е на полуфинал в Шампионската лига след 2:0 като гост на Челси в реванша и общ резултат 4:0.

Видяхте срещата по MAX Sport 3 HD, а тя доказа отдавна формулираното - Мадрид е отборът, който в този турнир попада в свои води.

Домакините тръгнаха да търсят обрат, като стигнаха до три отлични ситуации в първите 50 минути от мача. Нголо Канте трябваше да бъде по-точен в 10-ата минута, но изпусна добро положение. Марк Кукурея имаше златен шанс в последните секунди на първото полувреме, но Тибо Куртоа блокира удара му отблизо. И пак Канте стреля от няколко метра, но намеса на Едер Милитао предотврати гола.

И, както правят големите отбори, Реал нанесе удара си при първа възможност.

Милан отне европейската мечта на Неапол и отново е сред най-добрите в Шампионска лига

Родриго премина с лекота Чалоба на дясното крило, сервира топката на Винисиус Жуниор, който му я върне пред празната врата - 0:1 в 58-ата минута и край на надеждите за обрат на английския тим.

Последваха минути, в които Челси пак опитваше, но Мадрид с огромна рутина доиграваше мача. И в 80-ата минута пак Родриго вкара за 0:2.

Същият бразилец бе герой за Реал преди година, когато спаси отбора от отпадане срещу този Челси с късен гол реванша от същия етап. Сега нанесе двата решаващи удара.

А грандът от испанската столица спечели второ поредно гостуване на Острова след 5:2 в Ливърпул в пъвия осминафинал. През миналата пролет Челси също бе надигран в Лондон с 3:1 по пътя към купата.

На полуфинал Реал чака Манчестър Сити или Байерн (3:0 в първия мач), които в сряда в Мюнхен ще определят съперника на шампионите.

Мадрид е на една крачка от 18-ия си финал в турнира, който е печелил рекордните 14 пъти.