Милан се класира за полуфиналите на Шампионска лига за първи път от 16 години насам. Това стана факт след равенство 1:1 като гост на Наполи в мач от четвъртфиналите на турнира, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Така с общ резултат 2:1 след минималната победа преди седмица на "Сан Сиро", Милан отново ще бъде част от най-добрите четири тима на Стария континент.

Едва ли някой е вярвал, че точно този сезон ще отбележи завръщането на росонерите сред най-добрите, но италианският шампион напълно си заслужи мястото на полуфинал със своята ефективни и адски дисциплинирана игра.

За последно грандът от Милано бе сред най-добрите четири тима на Европа през 2007-а, когато успя и да стигне до трофея за седми път.

Сега Милан отново е сред най-добрите, като на полуфинал очаква своя градски съперник Интер, който утре вечер просто трябва да довърши започнатото и да удържи двата си гола аванс срещу Бенфика (2:0).

С инстинкт на убиец и манталитет на шампион - Реал отново превзе Острова

Макар Наполи да започна мача много по-атакуващо и агресивно, в средата на първата част гостите започнаха да организират опасни контраатаки и при една от тях Рафаел Леао успя да спечели дузпа.

С изпълнението се нагърби Оливие Жиру, който обаче пропусна. Малко по-късно французинът отново бе отчаян от стража Алекс Мерет, който със сетни сили изби негов удар, за да запази нулевото реми.

Моментът на Милан дойде в самия край на първата част, когато Оливие Жиру се реваншира за пропуските си с гол. По-голямата заслуга за попадението обаче е на Рафаел Леао, който с уникален рейд премина куп неаполитански играчи и сервира топката на празна врата за френския национал, а той не сбърка.

През почти цялата втора част гостите се справиха отлично в дефанзивен план и перфектно парираха опитите за атаки на Наполи, докато не дойде първото пропукване в 80-ата минута.

Тогава реферът отсъди дузпа в полза на Наполи заради игра с ръка на Томори, но фатален пропуск направи Хвича Кварацхелия, чийто удар от бялата точка бе спасен, а това сякаш обрече неаполитанските надежди на провал.

Все пак малка надежда за няколко секунди се появи в 93-ата минута, когато Виктор Осимен изравни, но Наполи просто нямаше време да потърси и драматичен обрат.