Рома се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като отстрани испанския Реал Сосиедад.

В излъчвания по MAX Sport 3 HD реванш, двата тима завършиха наравно 0:0 в Испания и така "вълците" на Жозе Моуриньо триумфираха след общ резултат 2:0 - аванс, който постигнаха на "Олимпико".

Рома удържаше комфортно своя съперник през първото полувреме, а в самия край дори успя да реализира попадение чрез Крис Смолинг, но то бе отменено заради игра с ръка на бившия английски национал при удара му пред голлинията.

Манчестър Юнайтед и Севиля прекрачиха в четвъртфиналите в Лига Европа

Най-добрият шанс за баските дойде в 68-ата минута, когато от непосредствена близост Микел Оярсабал нацели напречната греда, като миг по-рано Руй Патрисио спаси друг негов удар.

В 75-ата минута Субелдия стреля встрани от изгодна позиция и така шансовете на Сосиедад угаснаха.