Барса продължи победната серия с красиво попадение

Реал (Мадрид) направи още една крачка към титлата в Ла Лига. Столичани победиха Майорка с 1:0 като гост, а единственото попадение на Балеарските острови бе дело на Орелиен Чуамени, който осигури трите точки на своя тим в мач, излъчен по МАX Sport 4 HD.

Френският национал реши двубоя в полза на Реал с невероятен изстрел от близо 30 метра. Той бе точен в 48-ата минута, когато отправи неспасяема ракета за 1:0, а Предраг Райкович, който бе на вратата на домакините, просто изгледа как топката влетя в мрежата му.

Преди почивката Джуд Белингам удари греда за "лос бланкос", а Майорка имаше шанс да изравни в продължнието на мача, но Ведат Мурики не успя да реализира.

По-рано днес Райо Валекано и Хетафе не успяха да се победят, като дори не си реализираха и голове, завършвайки 0:0.

Атлетико (Мадрид) пък трябваше да прави обрат, за да си осигури трите точки у дома срещу Жирона. "Лос колчонерос" спечелиха с 3:1, след като изостанаха още в четвъртата минута, когато точен бе Артьом Довбик.

Но Гризман вкара дузпа в 34-ата минута, а продължението на първата част Анхел Корея реализира за 2:1. Втори гол на френската звезда в 50-ата минута сложи точка на спора за 3:1.