Барселона победи Кадис с 1:0 като гост в среща от 31-ия кръг на Ла Лига, която гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

Каталунците завоюваха четвърти пореден успех в Ла Лига, а единственото попадение беше много красиво и бе дело на Жоао Феликс.

Португалският нападател реализира със странична ножица в 37-ата минута и затвърди добрата си форма в последните седмици.

Барса можеше да победи и по-убедително, но направи няколко пропуска. Удар на Фермин бе изчистен от голлинията, а Феликс удари и греда.

Все пак каталунците събраха актив от 70 точки и почти сигурно ще завършат сезона втори, като вече водят с пет точки на третия Жирона.

Кадис прекъсна серията си от три мача без загуба като домакин и е 18-и с 25 точки, на три от спасителното 17-о място, което се държи от Селта.