Борусия (Дортмунд) изхвърли коравите "дюшекчии" и ще играе полуфинал

Килиан Мбапе и Пари Сен Жермен продължават смело към полуфиналите в Шампионската лига. Френският шампион спечели гостуването си на олимпийския стадион "Монтжуик" в каталунската столица с 4:1, като по този начин взе частичен реванш за онова болезнено 6:1 в осминафиналите през 2017 година.

Днешната среща гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

Както на "Парк де Пренс" преди седмица, и днес двата отбора изираха зрелищен и резултатен двубой, който бе гарниран с три червени картона, всички на сметката на Барса. А парижани продлжават напред с общ резултат 6:4.

Пари Сен Жермен започна доста по-активно, точно както и в първия мач, но преди да са минали и 15 минути Барселона удари. В 12-ата минута Ламин Ямал, един от най-добрите от Париж, размина Нуно Мендеш, центрира с външен фалц, а Рафиня пак бе точен - 1:0 след рикошет в крака на Ашраф Хакими. Роберт Левандовски пропусна добра възможност седем минути след това, когато от точката на дузпата стреля малко над напречната греда.

Снимка: Getty Images

Барса обаче остана с 10 души в 29-ата минута, когато Роналд Араухо получи заслужен червен картон, след като събори откъсващия се сам срещу вратаря Брадли Баркола точно на границата на наказателното поле. Шави реагира бързо и смени Ямал с централния защитник Иниго Мартинес, ала това не попречи на Осман Дембеле да накаже бившия си отбор, реализирайки за 1:1. Крилото засече на далечната греда центриране на Баркола и върна своите в мача, а в продължението на първото полувреме пропусна да вкара втори гол и стреля на сантиметри от гредата.

Дембеле има точно толкова голове срещу бившия си тим (2), колкото и вкара за престоя си в Испания в елиминации на Шампионската лига.

ПСЖ стартира второто полувреме с очакван натиск и заслужено стигна до втори гол - Витиня обърна в полза на своите с удар от дистанция за 2:1 в 54-ата минута. Напълно очаквано развитие с оглед на превъзходството на гостите.

Две минути по-късно ситуацията стана още по-неприятна за домакините, след като Шави бе изгонен заради яростна реакция край страничната линия. Затъването на каталунците продължи с получаването на трети гол - Килиан Мбапе реализира за 3:1 от дузпа, която бе отсъдена за явно нарушение на Жоао Кансело срещу Дембеле след час футбол.

В 65-ата минута и треньорът на вратарите Хосе Рамон де ла Фуенте бе изгонен от пейката на Барса, а оттук до края за домакините имаше само една опция - атака и пак атака, макар да бяха с човек по-малко.

Най-често това се случваше чрез топки към Левандовски, който даде всичко от себе си, но без успех. A в 89-ата минута всичко приключи, след като Килиан Мбапе вкара за втори път в мача - 4:1 и край на надеждите за домакините.

За Мбапе това бе шести гол срещу Барселона в Шампионската лига, като единствено Томас Мюлер има повече (8).