Пет гола, три червени картона и триумф за Пари Сен Жермен в Барселона

Борусия (Дортмунд) е на полуфинал в Шампионската лига! Германците си заслужиха това право след успех с 4:2 срещу коравия тим на Атлетико (Мадрид), кален в не една или две европейски битки, но тази вечер - в ролята на губещ.

Реваншът гледахте пряко по MAX Sport 4 HD, а с общ резултат 5:4 "жълто-черните" са полуфиналист. В следващата фаза ги очаква Пари Сен Жермен, отстранил Барселона след победа като гост в Испания.

След едва 4 минути игра Алваро Мората излезе сам срещу вратаря, но стреля встрани. А първият гол за вечерта бе дело на Юлиан Брандт - в 34-ата минута той стреля от малък ъгъл между няколко играчи на гостите за 1:0. От почти идентична ситуация Ян Маатсен удвои в 39-ата след двойно подаване с Марсел Забицер.

Пет минути след подновяването на играта надеждата за Атлетико се върна след автогол на Матс Хумелс. Ветеранът прати в собствената си врата удар с глава на Ермосо след центриране от корнер на Гризман - 2:1.

Снимка: Getty Images

Атлети се възползва от автогол на противник в Шампионската лига за трети път през сезона. Само Барселона (5 през 2017/2018) и Интер (4 през 2002/2003) са по-напред по този показател.

Анхел Кореа върна своите в мача за 2:2 в 64-ата минута, когато първо негов изстрел бе блокиран, но после от добавката не сбърка.

Забицер асистира към Никлас Фюлкруг за 3:2.

Германецът се извиси и с глава прати топката в далечния ъгъл на Облак, а три минути по-късно, в 74-ата, всичко приключи, след като Забицер бе точен за 4:2.