Наполи изглежда няма никакви проблеми при гостуванията си на Милан и се чувства у дома на "Сан Сиро".

Южняците за трети пореден път спечелиха като гости на "росонерите", като този път победата им бе с 2:1. Загубата на миланския гранд накара статистиците да се върнат почти 70 години назад, след като в настоящия кръг освен Милан, също така и Интер, Ювентус и Рома загубиха мачовете си - за последно това се бе случвало през 1955 година.

Дербито на кръга в италианската Серия "А" гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Матео Политано даде преднина на гостите в 55-ата минута, когато бе точен от дузпа за 1:0. Наказателният удар бе даден за нарушение срещу младата грузинска звезда на неаполитанците Кхвича Кваратскхелия, но бе отсъден след дълга проверка с ВАР, както и след кратко меле между футболистите на двата отбора.

Оливие Жиру върна надеждата на тифозите на шампионите, изравнявайки в 69-ата минута. Таранът завърши френска комбинация с Тео Ернандес и с левия крак не остави шансове на противниковия вратар. За Жиру това е гол в трети пореден шампионатен мач - нещо, което не се беше случвало от над две години.

Победният гол за Наполи бе дело на Джовани Симеоне по-малко от четвърт час преди края на редовното време. Аржентинският нападател, който е преотстъпен от Верона, засече брилянтно с глава центриране на Марио Руй и прати топката в далечния ъгъл десетина минути след появата си на терена.

Наполи е начело в Серия "А" със 17 точки - колкото има и Аталанта. Шампионът Милан остава пети с 14.