Рома допусна втората си загуба за сезона в Серия "А" след 0:1 от Аталанта. Освен това "вълците" трябваше да бъдат почти цяло едно полувреме без своя треньор Жозе Моуриньо, който бе изгонен в началото на втората част.

Поражението на римляните на "Олимпико" бе излъчено директно по MAX Sport 3 HD. С победата си гостите от Бергамо пък остават лидер в класирането със 17 точки, докато Рома е шести с 13.

Младокът Джорджо Скалвини вкара единственото попадение за вечерта, което падна в 35-ата минута. Taка той се превърна в третият играч, роден през 2003 година, който вкарва гол в Серия "А" този сезон. Един от другите двама е съотборникът му Расмус Хойлунд.

Моуриньо пък бе изгонен в 55-ата минута, когато домакините имаха претенции за дузпа. Тогава португалецът нахлу на терена и започна да се заканва на съдията, като първоначално бе удържан от част от щаба на Рома, а след това съдията му вдигна директен червен картон.

По всяка вероятност Специалния ще бъде наказан и няма да може да води своя тим за поне един мач.