Барселона и Наполи завършиха 1:1 в най-чакания мач от елиминациите на Лига Европа, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Двата тима не успяха да се победят на "Камп Ноу", като ще решават всичко помежду си на стадион "Диего Марадона" в Неапол след седмица.

Две нелепи дузпи не разрешиха спора в Лайпциг (Лига Европа, резултати)

А Барса наистина трябва да съжалява, че не отива с аванс към Италия, защото в последните минути на мача каталунците направиха куп пропуски и трябваше да се задоволят с това 1:1.

Второ поредно домакинско равенство за Барса във втория по сила европейски клубен турнир, в който каталунците изненадващо се озоваха след 18-годишно отсъствие. Тогава Барселона отпадна от шотландския Селтик, а сега ще трябва да се спасява срещу Наполи, ако иска да запази шансовете си за какъвто и да е трофей през сезона.

Макар Наполи да предприе по-дефанзивен подход днес, той сработи и в 29-ата минута неаполитанците изчакаха своя миг и поведоха в резултата. Тогава Пьотър Зелински довкара отбития от вратаря негов удар, пред погледа на заспалите бранители на домакините.

Барса все пак успя да изравни в 59-ата минута, като решителна за каталунците се оказа намесата на ВАР.

Реферите в реално време не видяха, че топката прави минимален контакт с пръстите на Жезус при опит за центриране на Адама Траоре. Секунди по-късно главният съдия спря играта и отиде да прегледа ситауцията, като макар дистанцията между двамата играчи да бе малка, бялата точка бе посочена.

А от нея Феран Торес вкара за 1:1.

Новото попълнение на каталунците обаче се превърне в грешник до края на мача, защото пред него се откриха няколко много изгодни ситуации, които обаче той пропиля.

Така с това реми двата тима гарантират много вълнуващ реванш след седмица, в който каталунци и неаполитанци излизат с напълно равни шансове.

В истински спектакъл се превърна другият ранен мач от Лига Европа, който имахте шанс да наблюдавате по MAX Sport 4 HD.

В него донякъде изненадващо, испанският Бетис удари Зенит с 3:2 насред Санкт Петербург.

Истинското зрелище в този мач се разигра през първите 45 минути, когато паднаха и петте гола.

Гуидо Родригес и Уилиян Жозе изведоха гостите напред, но в рамките на три минути Дзюба и Малком върнаха Зенит в мача.

Решителният миг дойде в 41-ата минута, когато мексиканският ветеран Андрес Гуардадо вкара за 3:2 в полза на Бетис.

В останалите два ранни мача, Рейнджърс спечели гостуването си на Борусия (Дортмунд) с 4:2, а Шериф победи Брага с 2:0.