Отборите на РБ Лайпциг и Реал Сосиедад нарпавиха атрактивно 2:2 в мач от елиминациите на Лига Европа, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Две куриозни дузпи белязаха иначе равностойния и атрактивен мач, който логично завърши без победител.

Наполи не се даде на "Камп Ноу", всичко ще се решава в реванша

Още в осмата минута Робин Ле Норманд откри за баските, но домакините от Лайпциг изравниха чрез обичайния си голмайстор Кристофър Нкунку.

Втората част на мача бе белязана от две доста нелепи дузпи, които главният рефер отсъди след консултация с ВАР.

Първата бе в полза на Реал Сосиедад, а тя бе отсъдена за игра с ръка на Гвардиол, който скочи при корнер и макар да бе напълно необезпокояван, той нескопосано удари топката с ръка.

Наказателният удар бе реализиран от Микел Оярсабал.

Десет минути преди края все пак РБ Лайпциг изравни, след като Емил Форсберг отбеляза дузпа.

Тя бе отсъдена за нарушение срещу Собослай, който се спъна от бранител на Реал Сосиедад, намиращ се неподвижно и с гръб към него.

Все пак получилото се 2:2 бе напълно заслужено и двата тима ще решават всичко помежду си в реванша в Сан Себастиан след седмица.

По същото време в Бергамо, отборът на Аталанта постигна обрат и победи Олимпиакос с 2:1.

Странно или не, двата гола за домакините бяха дело на централния бранител Берат Джимсити, който само в рамките на три минути през втората част, успя да вкара след два поредни ъглови удара.