Ювентус победи Верона с 1:0 в мач от Serie A, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Минимален, но много ценен успех за "бианконерите", които със седем победи в последните си осем шампионатни мача, съвсем основателно мечтаят за място в Шампионска лига.

Миланист смълча "Сан Сиро" и нанесе трета поредна загуба за Интер

Място, което изглеждаше напълно нереалистично при наложеното наказание от отнемане на 15 точки, което Ювентус понесе.

Но 10 кръга преди края "бианконерите" са на четири точки от зона Шампионска лига, за която се очертава да има жестока битка между поне пет тима.

Тази вечер Юве отново не изигра спиращ дъха мач, но пък играчите в "черно-бели" екипи бяха солидни и сториха нужното, за да изковат успеха срещу закъсалия на 18-ото място тим на Верона.

Единственият гол в мача падна в 54-ата минута, когато Кийн получи топката в наказателното поле, овладя и с удар от няколко метра успя да отбележи.

До края Ювентус имаше още няколко шанса да реши всичко с втори гол и да направи заключитлените минути далеч по-спокойни, но това не се случи.

И въпреки това пропуските не се оказаха фатални, защото Юве удържа минималната преднина и вече е на седмо място в класирането, само на четири точки за четвъртия Аталанта.