Милан победи Верона с 2:1 в мач от десетия кръг на италианската Serie A, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

По този начин на фона на европейските неволи, "росонерите" записаха третата си поредна победа във вътрешния шампионат.

След успехите над Емполи и Ювентус, сега Милан успя да сломи и Верона, а това отрежда на тима третото място след десетия кръг, на само три точки от лидера Наполи.

Наполи се измъчи, но ще изпрати и този кръг като лидер в Serie A

Милан с всички сили е в битката за защитата на своята титла, а ценните три точки този път донесе Сандро Тонали с късен гол.

Стадион "Марк Антонио Бентегоди" се превръща в негова любима арена, защото в неделя вечер той вкара третия си гол в последните си два мача на тази арена, като този път попадението бе с цената на успех.

Той се разписа в 81-ата минута, докато двете останали попадения паднаха в рамките на откриващите 20 минути.

Първо Милан откри след автогол на Мигел Велосо, а пък домакините от Верона изравниха чрез Корай Гюнтер в 19-ата.