Наполи ще изпрати и десетия кръг на Serie A като лидер в класирането.

Това стана факт след доста по-трудна от очакваното победа с 3:2 срещу Болоня в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Изстраданите три точки обаче означават, че Наполи вече има актив от 26, запазвайки аванса от две пред втория Аталанта.

Днес нещата на "Диего Армандо Марадона" придобиха притеснителен вид за домакините в 41-ата минута, когато Джошуа Зиркзее откри за Болоня.

Наполи обаче успя да изравни още до почивката, а така важният гол вкара Жуан Жезус.

Втората част на мача започна по същия вихрен начин, по който завърши и първата, с нови два гола в рамките на две минути и в двете врати. Първо Лосано направи обрата факт с гол за 2:1, но домакинската радост бе твърде кратка заради изравнителния гол на Муса Бароу.

За кой ли път в последно време големият герой за Наполи се казваше Виктор Осимен, който вкара проедния си важен гол, а този път с него той донесе победата за неаполитанците.

В другия мач от деня, на който MAX Sport 3 HD ви направи свидетели, Лацио и Удинезе направиха равенство 0:0.