Милан спечели във Флоренция с 2:1 срещу Фиорентина и отвори преднина от шест точки пред закъсалия Ювентус на второто място.

Рафаел Леао бе в основата на победата, който видяхте по MAX Sport 3 HD.

Португалецът даде с петичка страхотна асистенция на Рубен Лофтъс-Чийк в 47-ата минута, но домакините отвърнаха веднага. Алфред Дънкан вкара в 50-ата с удар от дистанция.

Пак Леао обаче се намеси. В 53-ата минута нападателят се откъсна от центъра, елиминира елегантно вратаря на домакините Терачано и реализира за 1:2.

Лацио разплака Ювентус с последния удар

Милан е с 65 точки, докато Юве остава с 59, след като по-рано в събота падна от Лацио с 0:1 като гост (и този мач видяхте по MAX Sport 3 HD).

Цели 14 точки разделят росонерите от петия Рома, което практически им гарантира място в Шампионската лига и през следващия сезон.