Лацио победи драматично Ювентус с 1:0 в дербито на 30-ия кръг в Серия "А", което се игра на "Стадио Олимпико" пряко по MAX Sport 3 HD.

Гол на Адам Марушич в 93-ата минута прати домакинските фенове в екстаз и донесе поредно разочарование за "бианконерите", които не можаха да победят в четвърти пореден мач от първенството.

Така остават трети с 59 точки, на три от Милан, който по-късно тази вечер гостува на Фиорентина.

Лацио записа втори пореден успех след този над Фрозиноне и вече е седми с 46 точки.

В друг мач по MAX Sport 3 HD от днес Аталанта разби шампиона Наполи и то като гост с 3:0.

Алексей Миранчук и Джанлука Скамака вкараха през първото полувреме, а през второто се разписа и Тьон Копмайнерс.

Така бергамаските остават шести с 50 точки и отдалечиха своя съперник от топ 6, като Наполи е осми с 45.

В друг мач по MAX Sport 3 HD Торино надви Монца като домакин с 1:0.

Единственото попадение бе точно изпълнена дузпа на Антонио Санабрия в 69-ата минута. Малко след това Матео Песина от гостите беше изгонен.

Торино събра актив от 44 точки и е девети, а Монца остава 11-и с 42.