Милан спечели с 1:0 срещу Тотнъм на "Сан Сиро" в първия мач между двата отбора от осминафиналите в Шампионска лига. Можехте да го гледате пряко по MAX Sport 4 HD.

"Росонерите" се поздравиха с успеха благодарение на гол на Брахим Диас в седмата минута. Халфът направи добавка с глава, след като преди това негов удар и такъв на Тео Ернандес бяха спасени от Фрейзър Форстър.

Като цяло отборът на Стефано Пиоли заслужаваше повече победата, защото създаде по-опасните положения. През втората част последователно Чарле де Кетеларе и Малик Тиау пропуснаха златни шансове с глава да донесат втори гол за тима си.

Тотнъм се ограничаваше до далечни удари, като най-опасната ситуация от тях бе в края на първото полувреме. Тогава удар на Хюн-Мин Сон бе спасен, а добавка на Хари Кейн доведе до удар в гредата. Оказа се, че напразно, защото кореецът беше в засада.

За Милан победата е втора поредна с 1:0 след тази над Торино в Серия "А" и сякаш кризата вече е забравена. Тимът изглежда по-стабилен в защита и това ще е важно за предстоящия реванш в Лондон. Нищо обаче още не е ясно.