Байерн Мюнхен си тръгна с минимална преднина от Париж и взе аванс от 1:0 над ПСЖ в първия осминафинален двубой между двата клуба в Шампионска лига, който можехте да гледате по MAX Sport 3 HD.

Кингсли Коман вкара единственото попадение в 53-ата минута и по подобие на финала в турнира през 2020-а донесе победата за своите срещу бившия си отбор.

Парижани не играха нищо до попадението, но след него имат за какво да съжаляват. Влизането на Килиан Мбапе като резерва донесе устрем в атаките им и на два пъти той вкара топката във вратата, но попаденията му бяха отменени заради засада. Втората на асистента Нуно Мендеш бе много тънка и я видя само ВАР.

Иначе през първата част Байерн имаше пълна доминация, макар и тя да не се изразяваше с кой знае колко голови положения.

Моментът им настъпи в 27-ата минута, когато резервата Алфонсо Дейвис центрира от левия лланг и Коман от воле засече перфектно, пращайки топката под плонжа на Джанлуиджи Донарума.

След това Ерик-Максим Чупо-Мотинг удари греда за гостите. ПСЖ се събуди след влизането на Мбапе и в 73-ата минута нападателят изпусна сам срещу Ян Зомер. После Неймар опита да се разпише, но отново швейцарският национал се прояви блестящо. При третия опит Мбапе вкара, но от засада.

В 82-ата минута Нуно Мендеш проби и асистира на Мбапе, но тогава бе отсъдена тънката засада с ВАР. Малко по-късно отново Мендеш по левия фланг намери Лионел Меси, като ударът на световния шампион бе блокиран от Павар.

В края на мача именно френският национал фаулира Меси на границата на наказателното поле и бе изгонен с втори жълт картон. Това означава, че пропуска реванша на 8 март.