Атлетико (Мадрид) и Валенсия ни подариха едно от зрелищетата на сезона, което имахте удоволствието да наблюдавате по МАX Sport 4 HD.

В него шампионите победиха с 3:2 в уникален мач, който губеха до последната 90-а минута.

Севиля отказа да се предаде, но допусна издънка в битката за върха

Четвъртият рефер в мача вдигна таблото с добавеното време при резултат 2:1 за гостите от Валенсия, а сякаш Атлетико щеше да запише поредния си разочароващ резултат в последната седмица, в която шампионите загубиха Суперкупата и отпаднаха от турнира за Купата.

Още през първата част Муса и Уго Дуро дадоха аванс на "прилепите", който бе напълно заслужен с оглед показаното.

Все пак Атлетико се събуди през втората част, Матеус Куня успя да намали, но усилията на домакините не дадоха резултат, докато не дойде това златно и превърнало се в незабравимо добавено време.

В 91-ата минута Анхел Кореа бе на точното място, за да довкара отбитата от вратаря топка, а по-малко от 120 секунди след това, на празна врата Марио Ермосо донесе пълния обрат и изключително драматичния успех за Атлетико.

Страхотен развой, който показа, че добре познатият Атлетико на Чоло не се е изгубил, а още е тук и е способен на големи неща.