Единственият реален конкурент на Реал (Мадрид) за титлата в Испания - Севиля, допусна грешна стъпка у дома.

Андалусийците направиха зрелищно 2:2 срещу Селта в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Домакините изоставаха с 0:2 на почивката, но защитиха своята непревземаема крепост "Рамон Санчес Психуан", като отново не загубиха пред собствените си фенове.

Геройско завърщане в мача, което обаче не отговаряше на първоначалния план, който бе задължителна победа и доближаване на Реал.

Сега Севиля е на три точки от Кралете, които обаче са с мач по-малко и още утре могат да увеличат разликата на 6 пункта.

Днес макар Севиля да заигра по-добре и по-агресивно от самото начало на мача, за домакините всичко се обръка само в рамките на три минути в края на първата част, когато Франко Серви и Яго Аспас вкараха два гола за Селта.

В 11 мача през този сезон никой не успя да победи на "Рамон Санчес Писхуан", като и този път Севиля показа характер и не позволи гостите да си тръгнат с пълен актив.

Папо Гомес и Оливер Торес се разписаха в рамките на три минути, в 71-ата и 74-ата, за да донесат ремито.

И двата гола бяха белязани от доста протести на гостите, но в крайна сметка бяха зачетени, а Севиля опита всичко, но така и не се добра до пълния обрат.

В първия мач от днешната програма отборът на Кадис спечели с 2:0 битката за спасение срещу Леванте.

От 17:15 часа пък Виляреал затвърди добрата си форма и с победа от 3:0 над Майорка сериозно успя да се замеси в битката за Европа.

"Жълтата подводница" вече събра актив от 32 пункта и временно зае шестото място в таблицата, въпрки ужасяващия старт на сезона, който имаше.