Лудогорец взе аванс от 1:0 срещу Андерлехт след първия плейофен мач в Лигата на конференциите.

Видяхте двубоя по MAX Sport 3 HD, а единственото попадение на Игор Тиаго в деветата минута дава добра изходна позиция за първенеца на България преди реванша. Той е на 23 февруари в Брюксел.

Домакините стартираха мача много агресивно и още преди гола, Тиаго два пъти се озова на чисти позиции, но бе в засада със сантиметри зад отбраната. В третия случай обаче Кирил Десподов му даде чудесна топка към точката за изпълнение на дузпа, и бразилецът не сбърка с глава - 1:0.

Последваха минути, в които Андерлехт опитваше, контролираше топката, но отвори доста пространства за контраатаки на Лудогорец. Но към края на първото полувреме играта изцяло се пренесе пред вратата на домакините.

В 45-ата минута Андерс Дрейер от гостите уцели гредата и отборът от Разград оцеля.

Втората част мина основно в половината на Лудогорец, но чистите ситуации за гостите се брояха на пръсти. Най-добрата дойде в 84-ата минута, когато Бенито Раман остана очи в очи със Серджо Падт, но вратарят спаси удара му.

Така след 9 години пауза, отборът от Разград отново взе победа в Европа след Нова година. Тогава жертвата бе Лацио - 1:0 в Рим, като после италианският съперник бе елиминиран. Хората от клуба-шампион на България ще се надавят, че такава ще е съдбата и на белгийците от Андерлехт, след като мине реваншът в Брюксел на 23 февруари.

Йович и резервата му гилотинираха Брага под скалата (резултати)

Победителят от двойката отива на осминафинал в турнира.