Два гола на Лука Йович и два на влезлия като резерва на неговото място Артур Кабрал гилотинираха Брага - 0:4 за Фиорентина като гост в първи мач от плейофния рунд на Лигата на конференциите. Победителите отиват в осминафиналите на надпреварата, а вие видяхте шоуто на "виола" в стадиона под скалата - едно от най-зрелищните места за футбол в Европа, по MAX Sport 4 HD.

Йович вкара в 45-ата и 60-ата минути, а в 75-ата отстъпи мястото си на Кабрал. Бразилецът се развихри и добави две попадения в последните минути.

В пропит с емоции мач на Черно море Трабзон удари у дома Базел с 1:0.

Датчанинът Йенс Ларсен вкара единствения гол, а трибуните бяха море от транспаранти и подкрепа за жертвите и пострадалите на страшните земетресения в Турция. Това бе и първото наистина мащабно спортно събитие в страната след ужасите от миналата седмица.