Лацио завърши сезона на второто място в Серия "А" след победа при гостуването си на Еполи с 2:0 в последния 38-и кръг. Мачът можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

Успехът беше трети пореден за тима на Маурицио Сари след тези над Удинезе и Кремонезе, и силният финал на сезона донесе 74 точки, като третият Интер е изпреварен с две.

Интер завърши победоносно сезона в Италия

Класирането е най-доброто за Лацио от 2000 година, когато тимът стана за последно шампион в Серия "А".

Иначе срещу Емполи резултатът бе открит в 48-ата минута с гол на бившия капитан на Милан Алесио Романьоли. Централният защитник вкара с глава след центриране от ъглов удар на Луис Алберто.

В 89-ата минута Емполи остана с човек по-малко чрез втори жълт картон на Николо Камбиаджи, който направи нарушение при бърза контраатака на съперника.

Лацио се възползва от численото предимство и в самия край на мача Луис Алберто вкара със силен удар от границата на наказателното поле за крайното 0:2.