Интер записа победа в последния си мач за сезона в Серия "А". "Нерадзурите", които са финалист в Шампионската лига и на 10 юни ще играят с Манчестър Сити в Истанбул, надвиха с 1:0 като гост отбора на Торино в двубой от 38-ия кръг на италианския футболен елит.

Марсело Брозович вкара единственото попадение за вечерта на Олимпийския стадион в Торино. Хърватският национал бе точен в 37-ата минута с хубав изстрел от границата на наказателното поле след асистенция от страна на Ромелу Лукаку.

През втората част както домакините, така и гостите направиха по един сериозен пропуск, а в крайна сметка повече голове нямаше.

С победата Интер събра 72 точки и се изкачи на второ място в класирането. "Нерадзурите" обаче може да бъдат задминати отново от Лацио, който все още не е изиграл мача си с Емполи.

"Римските орли" имат 71 точки. Със сигурност обаче Интер няма да завърши по-назад от третото място, тъй като четвъртият Милан е с 67 точки преди последния си мач.

Торино приключва сезон 2022/23 с 53 точки. Преди мачовете на Монца и Болоня "биковете" заемат девето място в класирането.