Лацио разгроми Милан с 4:0 в дербито на кръга от Serie A, което гледахте по MAX Sport 3 HD.

Невероятна вечер за "орлите" на "Олимпико" и може би най-силният им мач под ръководството на Маурицио Сари, след който най-доволни ще бъдат в лагера на бившия му тим Наполи.

Този резултат и вчерашната издънка на Интер дават на неаполитанците аванс от 12 чисти точки на върха, а с оглед формата на тима и тази на преследвачите, титлата започва все повече да се приближава към Неапол.

Втори остава Милан с 38 точки, след което следват Лацио, Интер и Рома с по 37, а Аталанта има 35.

Днес отбраната на Милан бе просто потресаваща, а с петте си удара по посока на вратата, в Лацио вкараха четири гола.

Начало на шоуто сложи Сергей Милинкович-Савич още в четвъртата миннута, преди в края на първата част Матиа Дзакани да удвои.

Тройната смяната в лагера на Милан след час игра не даде особен резултат, защото в 67-ата минута реферът посочи бялата точка в полза на Лацио, а Луис Алберто вкара наказателния удар за 3:0.

Малко по-късно гол вкара и Фелипе Андерсон, с което унижението за Милан насред "Олимпико" стана пълно.