Ювентус се върна доста назад във времето, след като завърши 3:3 при домакинството си на Аталанта. Причина за това са осемте гола, които "бианконерите" получават в рамките на само два кръга в италианската Серия "А". За последно нещо подобно се бе случвало през ноември 1988-а, когато торинци бяха инкасирали точно 8 попадения в последователни кръгове в шампионата (4:3 срещу Болоня и 3:5 срещу Наполи).

По ирония на съдбата и сега това започна с 1:5 срещу неаполитанците и продължи в неделя вечер при 3:3 срещу "бергамаските".

Равенството на "Ювентус Стейдиъм" гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

Адемола Лукман даде преднина на Аталанта още в петата минута днес, като именно той бе главното действащо лице за гостите. До почивката обаче домакините стигнаха до обрат - благодарение на Анхел ди Мария от дузпа (25') и Аркадиуш Милик (34'), за да поведат с 2:1 след едно полувреме футбол.

Йоаким Меле бързо върна "Богинята" в играта с гол още в 46-ата минута за 2:2, като асистенцията бе дело на Лукман, който пак изведе своите напред с втория си гол за вечерта в 53-ата минута - 2:3.

Така нигерийският национал се превърна в едва четвъртият играч на Аталанта, който достига до 10 или повече гола след 19 мача в първия си сезон за клуба. Останалите са Йорген Сьоренсен (1949/1950), Карл Хансен (1949/1950) и Поул Расмусен (1952/1953).

Данило все пак донесе точката за Юве, разписвайки се в 65-ата минута.

След днешната точка Аталанта е на пето място в Серия "А" с 35 точки от 19 изиграни мача, като само три точки делят отбора от Бергамо от второто място. След отнетите 15 точки Ювентус пък е далеч по-назад - на девета позиция с 23 в актива си.