Севиля взе живителна победа като гост на Райо Валекано с 2:1 и се отдалечи поне временно от зоната на изпадащите в Ла Лига.

Двата гола вкара Юсеф ен-Несири, а вие видяхте мача по MAX Sport 4 HD.

Той бе белязан от три попадения преди почивката, като Ен-Несири даде аванс на севилци в 19-ата минута, а Иси Паласон изравни за Райо в 29-ата. В последните секунди на полувремето пак мароканецът донесе преднина за гостите, която бе задържана до края. Куриозен момент дойде в 32-рата минута, когато тийнейджър от първия ред на стадиона във Вайекас реши да разсмее публиката и бръкна в задника на Лукас Окампос от гостите, който се готвеше да изпълни тъч.

Ситуацията разгневи играча на Севиля, който поиска от съдията санкция и момчето да бъде изхвърлено от трибуните. Но не се случи.

Важното за гостите обаче е, че с 20 точки вече са на три над опасната зона.

Райо продължава да се срива и е с 24 на 13-о място.