Реал Мадрид държеше победата в градското дерби с Атлетико с една ръка и четири пръста на другата, но я изпусна в сетния миг - 1:1. Видяхте сблъсъка за столицата по MAX Sport 4 HD.

Маркос Йоренте се намеси в третата минута на добавеното време и изравни с глава, за да смълчи "Сантяго Бернабеу", където атмосферата бе вече готова за празненства.

Да, дори с победа Реал не можеше да се счита за шампион - твърде рано е. Но при 4 точки аванс на върха и предстоящо домакинство в събота на преследвача Жирона, интригата до голяма степен можеше да бъде заличена.

Сега авансът на Мадрид е само 2 т. пред Жирона - 58 срещу 56.

Брахим Диас откри в 20-ата минута за "кралете", след като два рикошета от играчи на Атлетико пратиха топката в краката му и той не сбърка отблизо. Гостите мислеха, че са изравнили в началото на второто полувреме, но гол на Стефан Савич бе отменен заради засада след намеса на ВАР. Спорно - не авторът на попадението, а негов съотборник бе в нередовна позиция и се прецени, че пречи на вратаря Лунин да се намеси.

Реал изпусна шансове да затвори мача, а неуспехът да го стори отвори вратите за Атлетико и Йоренте. Тимът на Чоло Симеоне е четвърти с 48 точки.

По-рано днес Селта постигна изненадващ, но и изключително важен успех в битката си за спасение.

Тимът от Виго спечели с категоричното 3:0 срещу Осасуна, при това в Памплона - място, което има славата на изключително трудно за гостуващите тимове, дори и водещите такива.

Виляреал и Кадис откриха деня с безлично нулево реми.

Равенство направиха Бетис и Хетафе, но на "Бенито Виямарин" поне имаше голове и мачът завърши 1:1.

Звездата на гостите - Мейсън Грийнууд, успя да открие от дузпа в самото начало на мача, а пък звездата на домакините - Иско, също от дузпа изравни в 35-ата минута, а нови голове така и не паднаха.