Арсенал елиминира Порто след 4:2 при дузпите (1:0 в редовното време и продълженията).

И за първи път от 14 години отборът от Лондон е на четвъртфинал в Шампионската лига.

Видяхте цялата драма на "Емиратс" по MAX Sport 4 HD.

В нея Леандро Тросар вкара красиво в 41-вата минута, за да изравни за 1:1 общия резултат в двата мача. Порто бе спечелил на своя земя първата среща с 1:0.

Барса се вдигна в най-важния момент и прати Наполи зад борда - 3:1

Останалите минути не донесоха повече голове и се стигна до дузпите - драма с най-висок градус.

А там Мартин Йодегор, Кай Хаверц, Букайо Сака и Деклан Райс бяха точни за Арсенал, докато бразилците Уендел и Галено изпуснаха за гостите.

Вратарят на домакините Давид Рая, привлечен под наем от Брентфорд преди сезона, се превърна в герой с две спасявания.

За първи път от пролетта на 2010-а Арсенал стига четвъртфинал, като тогава пак елиминира на осминафинал Порто. "Топчиите" са вторият английски отбор, стигнал до фазата на последните осем тима в турнира този сезон.