Барселона загърби слабия сезон в испанската Ла Лига и се вдигна за победа в Шампионската - 3:1 у дома над Наполи (4:2 общ резултат).

Видяхте реванша от Каталуня по MAX Sport 3 HD.

Фермин откри в 15-ата минута, а 120 секунди по-късно Жоао Кансело удвои за домакините, сякаш пращайки в нокаут шампиона на Италия. Но Наполи не бе пътувал за мача, за да развява бяло знаме.

Край на чакането - Арсенал е на четвъртфинал в Шампионска лига след 14 години

Амир Рахмани намали за гостите, които поставиха под сериозно напрежение Барса в следващите минути, като особено през второто полувреме неведнъж бяха близо до гола.

Но каталунците оцеляха, въпреки че в сърцето на отбраната им дебютираше в турнира 17-годишният Пау Кубарси.

Момчето от школата на Барселона изобщо не трепна в напрежението от големия двубой.

Роберт Левандовски реши всичко с гол, който завърши гросмайсторска атака, минала през Гюндоган и Сержи Роберто.

И за първи път от 2020-а, Барса е на четвъртфинал в Шампионската лига. Наполи не успя да стигне до този етап и се прости с надеждата да е сред последните осем за едва втори път в историята си.