Реал (Мадрид) се завърна след паузата за Мондиал с победа, изпратила отбора поне временно на първото място в Ла Лига.

В мач, който гледахте по MAX Sport 4 HD, Кралете победиха Валядолид с 2:0.

Основната роля за успеха имаше Карим Бензема, който макар и след контузия, заради която пропусна Мондиала, показа, че головата му форма не се е изпарила.

Французинът вкара и двата гола, като го направи в рамките на последните седем минути от двубоя.

Първото му попадение бе от дузпа, която главният съдия отсъди за игра с ръка на Хави Санчес.

Категорично решение, за което обаче реферът се нуждаеше от асистенцията на ВАР. При споровете Серхио Леон от домакините беше изгонен за втори жълт картон.

Бензема превърна наказателния удар в гол, а в 89-ата минута оформи крайното 2:0, след като получи отличен пас от Камавинга около точката за дузпа.

По този начин Реал, макар и временно, се изкачи на върха в Ла Лига. Кралете имат точка аванс пред отбора на Барслеона, който днес от 15 часа има градско дерби срещу Еспаньол.