Селта и Севиля направиха самоубийствено 1:1 помежду си, което не помогна на нито един от двата тима да се отдалечи от зоната на изпадащите.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD, двата тима си размениха по едно полувреме и сякаш напълно заслужено поделиха точките, което ги оставя във все така тежки кризи.

По-страшна изглежда ситуацията в Севиля, защото това бе шести мач без победа за тима в Ла Лига, а успехът в последните 10 мача е само един.

Именно заради това не е никак изненадващо, че намираме Севиля на предпоследното 19-о място в класирането с едва 12 точки.

При Селта ситуацията е сходна. Тимът от Виго има само точка повече на 16-ото място, а мачовете без победа в Ла Лига са 8, а в послeдните 11 бе спечелена само една среща.

Тази вечер по-добрият тим през първата част бе този на Селта, който поведе чрез Габриел Вега в 33-ата минута, а след силния старт на второто полувреме, Севиля заслужено изравни чрез Кике Салас.

В друг мач от Ла Лига, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD, Хетафе победи Майорка с 2:0.