Атлетико (Мадрид) си върна позицията в топ 4 след края на 30-ия кръг в испанската Ла Лига.

В мач, който гледахте пряко по MAX Sport 4 HD, "дюшекчиите" победиха драматично Виляреал с 2:1.

Аксел Витсел откри за гостите още преди да са изтекли и 10 минути игра, но в 50-ата Александър Сьорлот изравни за изключително колебливия и непостоянен тим на Виляреал.

И докато в средата на класирането "жълтата подводница" не играе за нищо, освен за своята чест, то трите точки бяха с много по-голямо значение за гостите.

Именно заради това с всички сили Атлетико се опита да стигне до успеха, като три минути преди края това бе факт с гол на Саул Нигес.

"Виолетовият балет" наказа Атлетик с два гола на Родриго (обзор)

Така Чоло Симеоне и момчетата му събраха актив от 58 точки на четвъртото място, с две повече от петия Атлетик (Билбао), който в неделя вечер падна на "Бернабеу".

Именно това е голямата въпросителна около топ 4, дали в зона Шампионска лига ще попадне Атлетико или Атлетик.