Сенегалецът Мбайе Нианг вкара с нисък шут в 90-ата минута за Емполи, а това се оказа най-важния гол в новата история на клуба. С него тимът победи Рома с 2:1 и оцеля в елита на италианския футбол, като бе на секунди от отпадане.

Видяхте драмата по MAX Sport 1 HD, а в нея изглеждаше при 1:1, че Емполи потъва в Серия В.

В другия важен мач за класирането в дъното (пряко по MAX Sport 3 HD) Удинезе бе повел в 76-ата минута при гостуването на Фрозиноне с 1:0 и домакините в този двубой имаха само 35 точки, докато Емполи бе с 34.

Трябваше гол за победа на "Карло Кастелани" и бившият играч на Милан Нианг се намеси, изстрелвайки топката във вратата секунди преди края.

Така Емполи изпревари Фрозиноне и го прати във втора дивизия.

Едно попадение за конкурента в другата среща стигаше за нова драма - при равни точки потъваше Емполи... Но не стана.

Така изпадат Салернитана, Сасуоло и Фрозиноне.

За Рома мачът бе без значение - тимът остава в Лига Европа, след като Аталанта мина с едно място напред на четвърта позиция и не отвори още една квота за италианските тимове в турнира на шампионите.

Аталанта спечели срещу Торо и прецака Рома за Шампионска лига

В него ще играят Интер, Милан, Ювентус, Болоня и Аталанта.

В Лига Европа отива Рома, а за Лацио остава мястото в Лига на конференциите. Ако Фиорентина бие Олимпиакос на финала в Лигата на конференциите, ще вземе втора квота за Лига Европа.